Premiery filmowe na kwiecień

Kwiecień plecień, bo przeplata... Trochę horroru, trochę dramatu?

Źródło: https://maluvisita.com/cinema-shopping-cidade-norte-programacao-de-20-a-26-de-dezembro/

 Właśnie - co przyniesie nam tegoroczny kwiecień do kin? Wydaje się, że w tym miesiącu królować będą dramaty, bo lista zapowiedzi jest wręcz przepełniona tym gatunkiem. Pojawi się też kilka ciekawych horrorów, animacji, czy też filmów o podłożu religijnym.


Ta lista mogłaby być bardzo długa, ale postarałam się wybrać po jednym, dwóch filmach z gatunku i było to niezwykle trudne zadanie, gdyż większość nadchodzących premier
wydaje się bardzo ciekawa i obiecująca. Mam nadzieję, że moje wybory przypadną Wam do gustu :)

Akcja, Sci-Fi: 
 (26kwietnia) Zacznijmy od prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej premiery - Wojny bez granic (Infinity War) w reżyserii braci Russo. W filmie zobaczymy znane postacie z uniwersum Marvela; Avengersów, Spider-Man'a, Czarną Panterę i wielu innych. Pierwszy zwiastun pobił rekord, zdobywając największą liczbę wyświetleń w jeden dzień, a fani już wyrywają sobie włosy z głów, myśląc kto zginie, a kto przeżyje? Będzie on trwać 2godziny i 36minut, a prawdziwi fani wiedzą, że jak w przypadku wszystkich innych filmów Marvela, należy zostać jeszcze po napisach, by zobaczyć dodatkowe sceny - więc pamiętajcie, nie opuszczajcie zbyt wcześnie sali!




(6kwietnia) Kolejnym ciekawym filmem w tej kategorii może okazać się Player One, wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Dwugodzinna i dwudziestominutowa akcja rozgrywa się w roku 2045, a w główną rolę wcielił się młody i utalentowany aktor, Tye Sheridan.




Filmy animowane:

 (20kwietnia) Na ogromną uwagę zasługuje Wyspa psów (Isle of Dogs) w reżyserii Wesa Andersona, trwająca 1h i 41min. Czas poświęcony na produkcję, dbałość o szczegóły to coś niezwykłego, dlatego zamiast zwiastunu, chciałabym pokazać kulisy tworzenia całej tej animacji. 




Filmy przygodowe:
 (6kwietnia) Tomb Raider kojarzy nam się głównie z serią gier lub filmem z 2001, z Angeliną Jolie w roli Lary Croft, lecz tym razem w tę rolę wcieli się Alicia Vikander. Reżyserem jest Roar Uthaug, a film trwać będzie 1godz. 58min.





Horrory: 
 (13kwietnia) Film Johna Krasinskiego, Ciche Miejsce (A Quiet Place), trwa 1godz. i 35min. Opowiada historię pięcioosobowej rodziny, która by przeżyć nie może wywołać nawet najmniejszego hałasu. Według mnie pomysł jest ciekawy, a zwiastun prezentuje się dobrze, lecz obawiam się, że film może okazać się nieco przewidywalny, jak to często bywa w przypadku horrorów.





Dramaty:

 (6kwietnia) Lato 1993 (Estiu 1993) to dzieło Carla Simóna trwające 1godz. i 36min. Swą premierę w Hiszpanii odbył już w czerwcu ubiegłego roku.



(13kwietnia) Nigdy cię tu nie było (You Were Never Really Here) trwa 1godz. 25min, a reżyserem jest Lynne Ramsay. W filmie poznajemy byłego agenta do zadań specjalnych, którego zadaniem staje się odnalezienie uprowadzonej nastolatki.



 (20kwietnia)Nie jestem czarownicą(I Am Not a Witch) - historia dziewięcioletniej dziewczynki skazanej za uprawianie magii, wyreżyserowana przez Rungano Nyoni. Film trwać będzie półtora godziny.




Filmy sensacyjne:
 (13kwietnia) Życzenie śmierci (Death Wish), wyreżyserowane przez Eli Roth, to 1godz. i 48min wypełniona zemstą zdesperowanego chirurga, którego rodzina została zaatakowana przez gangsterów. W główną rolę wcielił się Bruce Willis.



Kryminał, Thriller:
 (20kwietnia) Donato Carissi wyreżyserował bardzo dobrze zapowiadający się film, Dziewczyna we mgle (La ragazza nella nebbia). Premiera tego włoskiego kryminału odbyła się 26października 2017roku, lecz my musimy jeszcze trochę poczekać. Przez 2godziny i 8minut możemy obserwować poszukiwania szesnastoletniej dziewczyny, a zakończenie podobno jest zaskakujące. 




 Komedie:
 (20kwietnia) Raz się żyje (Gringo) to prawie dwugodzinna dawka czarnego humoru. Film Nasha Edgertona z ciekawą obsadą zapowiada się dość obiecująco i liczę na to, że okaże się dobrą komedią.



Filmy religijne:
 (6kwietnia) Maria Magdalena (Mary Magdalene) w reżyserii Gartha Davisa to dwugodzinna historia kobiety, która dołączyła do Jezusa podczas jego wędrówki. Niestety w Polsce film ukaże się tylko w wersji z dubbingiem.



A co z polskimi filmami? 
 W kinach pojawi się kilka polskich dzieł, lecz moją uwagę przykuł oparty na prawdziwej historii, film Twarz (6kwietnia). Będzie trwać 1godz. i 31min, a na ekranie ujrzymy opowieść o pierwszym ratującym życie, przeszczepie twarzy. Choć w rzeczywistości wyglądało to trochę inaczej, mieszkańcy byli niezwykle pomocni i uprzejmi, to i tak myślę, że warto będzie wybrać się do kin na to połączenie dramatu i komedii.




W kwietniu pojawią się filmy krótkometrażowe, a także wiele innych interesujących dzieł z podanych już przeze mnie gatunków. Z pewnością zawitam w tym miesiącu kilka razy do kin. Dziękuję za przeczytanie mojego postu :) 
Besos, Roksana

Komentarze